Certifikáty našich úlovků

Certifikovaná přírodní kosmetika

Koupíte-li si produkt s CPK logem, můžete si být jisti, že výrobek neobsahuje syntetické sloučeniny, látky s podezřením, že negativně ovlivňují lidské zdraví a suroviny, jejichž výroba nadměrně zatěžuje životní prostředí. Výrobek nebude obsahovat geneticky modifikovaně složky, parafín, vazelínu a další produkty z ropy, syntetické vonné, konzervační ani barvicí látky, chemické UV filtry, a kromě výjimek jako je včelí vosk a deriváty lanolinu, ani suroviny pocházející ze zvířat. Bude-li mít výrobek na značce vedle CPK uvedeno navíc "bio", znamená to, že vedle výše uvedených podmínek obsahuje 10 a více procent složek, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. To znamená, že surovina, použitá ve výrobku, je vyrobená s maximálním možným ohledem k přírodě, při její produkci nebyly použity žádné syntetické chemikálie a hnojiva (tzn. neobsahuje žádná jejich rezidua) a její původ je dohledatelný.

Více na www.kez.cz

V našem obchodu najdete tenhle certifikát na rostlinných olejích Nobilis Tilia.


CPK BIO

Bude-li mít výrobek na značce vedle CPK uvedeno navíc “bio”, znamená to, že vedle výše uvedených podmínek obsahuje 20 a více procent složek, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. To znamená, že surovina, použitá ve výrobku, je vyrobená s maximálním možným ohledem k přírodě, při její produkci nebyly použity žádné syntetické chemikálie a hnojiva (tzn. neobsahuje žádná jejich rezidua) a její původ je dohledatelný.

Více na www.kez.cz

V našem obchodu najdete tenhle certifikát na některých rostlinných olejích  a květových vodách Nobilis Tilia.


Ocenění Slow cosmetique

Slow cosmetique není certifikát jako takový. Je to ocenění udělované dobrovolníky z belgické asociace Slow cosmetique značkám, které reprezentují ekologičtější a méně klamavý a zavádějící přístup k výrobě kosmetiky.

U každého produktu každé značky zkoumají dobrovolníci složení (ingredience), způsob balení a reklamu. Zkoumají více než 80 kritérií! Pokud zkoumaná značka splňuje většinu kritérií, které jsou uvedeny v listině Slow cosmetique, obdrží produkt jednu, dvě, nebo tři hvězdičky.

Více najdete na stránkách asociace zde.

V našem obchodu má toto ocenění kosmetika Ibbeo (Přírodní zubní pasta a Přírodní opalovací krém) a mýdla Abellio.


Nature et Progres

Nature et progres je organizace, která vznikla v roce 1964 a je dnes jedna z předních a nejstarších organizací ekologického zemědělství ve Francii a v Evropě. Organizace sdružuje profesionály a spotřebitele se společným cílem: podpora zemědělství respektující nás lidi, zvířata a životní prostředí. Nejde o nezávislý certifikát, jako třeba AB, jeho standardy jsou však poměrně přísné: tak např. 100 % surovin musí být ekologického původu, dodavatelé musí splňovat a dodržovat kritéria férového obchodu, nepovoluje barviva, parfemace, antioxidanty, změkčovadla, oleje, tuky, silikony, parafíny a další petrochemické složky, jsou zakázány parabeny, fosfáty toxických oxidů, syntetický vitamin C a E a syntetické esenciální oleje. Jako konzervanty jsou povoleny pouze netoxické extrakty přírodního původu bez syntetických rozpouštědel a toxických látek: tanin extrakt z propolisu, esenciální oleje, rostlinné výtažky, přírodní vitamin E a C. Od dubna 2013 je zakázáno používání palmového oleje a jeho derivátů. Jedinou výjimku tvoří palmový olej s doklady o férovém a ekologickém původu.

Více na www.natureetprogres.org.

V našem obchodu najdete tenhle certifikát na kosmetice Ibbeo (Přírodní zubní pasta a Přírodní opalovací krém).


Eco Garantie

Ecogarantie je belgická ochranná známka označující ekologicky šetrné výrobky. Má standardy pro přírodní kosmetiku, produkty pro osobní hygienu i ekologické prací a čistící prostředky. Spotřebitel, který si koupí produkt označený logem Eco Garantie si může být jist, že produkt splňuje přísná pravidla pro udělení tohoto certifikátu, která jsou zárukou kvality, bezpečnosti a šetrnosti k přírodě. Výrobky s označením Ecogarantie podléhají jsou kontrolovány nezávislou certifikační organizací, Ecocert a Integra. To zaručuje, že vaše kosmetika, produkty pro mytí a čištění, mořské soli jsou 100% šetrné k životnímu prostředí.

Více na www.ecogarantie.eu.

Tenhle certifikát najdete v našem obchodu na některých esenciálních olejích.


Agriculture Biologique

Agriculture Biologique je francouzský národní certifikát udělovaný podle kritérií pro ekologické zemědělství daných Evropskou unií.  Přírodní kosmetika s tímto certifikátem obsahuje minimálně 95 % bio surovin.

Tenhle certifikát najdete v našem obchodu na některých esenciálních olejích.


Saponification a Froid

Označení Saponification a Froid je udělováno francouzskou asociací Des Nouveaux Savonniers (ADNS). Asociace ADNS spojuje profesionální výrobce mýdla, kteří praktikují tradiční metodu zmýdelnění za studena a podporují tím smysluplnou kosmetiku.

Více na www.saponification.org.

V našech obchodu mají toto označení všechna mýdla Abellio.


FCS certifikát

Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Logo certifikátu FSC zákazníkům zaručuje, že dřevo, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti. Lesní certifikace je nástrojem k posouzení, zda je les obhospodařován k přírodě šetrným způsobem podle předem stanovených směrnic. Lesní certifikace je v podstatě obdobou již dobře zavedené certifikace ekologického zemědělství a označování produktů ekologického zemědělství - bioproduktů.

Více na www.czechfsc.cz.

V našech obchodu má tento certifikát dřevěný dětský kartáč.