Publikováno

Přírodní kosmetika – 5 typů jak začít

přírodní kosmetika

Možná stojíte právě na samém začátku, chcete sobě a své rodině dopřát přirozenější, smysluplnou péči a přemýšlíte kde začít. Hlavně buďte v klidu a pohodě, nemusíte hned vyházet všechno co máte v koupelně. Postupujte klidně pomalu, hezky jedno po druhém. Sami musíte přijít na to, co vám bude nejlíp vyhovovat, chce to zkoušet. Prostudujte si, jakým látkám je lepší se v kosmetice vyhnout a až půjdete příště nakupovat, mrkněte nejdřív na složení. Já mám ráda jednoduché přírodní produkty, které obsahují co nejméně ingrediencí. Tady je několik typů, které se mi osvědčily a třeba by vás mohly inspirovat:

1. Místo sprchového gelu

Běžné sprchové gely obsahují často sulfáty (to aby hezky pěnily), syntetická barviva, vůně, atd. Takovým látkám je opravdu nejlepší se vyhnout. Místo sprchového gelu můžete použít třeba:

Mýdlo vyrobené za studena

Možná vám to teď přijde divné, ale vyzkoušejte. Kvalitní přírodní mýdla vyrobená za studena jsou do sprchy parádní. Zvládnou klidně i citlivou, nebo atopickou pokožku. Pro příjemnější a praktičtější aplikaci můžete použít mořskou houbu.


Související produkty:

[products ids=“3385, 3381, 3379, 3380″ columns=“4″ orderby=“date“]


2. Místo tělového mléka

Běžná tělová mléka mohou obsahovat třeba parabeny, nebo syntetické vůně. Co místo toho?

Rostlinný olej

Rostlinné oleje mně osobně přijdou jako takový základ smysluplné péče. Můžete si určitě koupit i přírodní a šetrné tělová mléka, nebo krémy, ale přijde mi to zbytečné, když můžete použít rovnou rostlinný olej. Já teď zrovna používám olej z meruňkových jader. Ta jemná nahořklá vůně je prostě skvělá a navíc se olej dobře vstřebává.

rostlinné oleje nobiis tilia


3. Místo odličovacího mléka

Běžná odličovací mléka mohou obsahovat třeba parabeny, alkohol, nebo syntetické vůně. Čím se dá šetrně odlíčit?

Rostlinný olej

Tady se budu opakovat, ale i na odlíčení si vystačíte s rostlinnými oleji. Stačí namočit odličovací tamponek do vlažné vody, dát na něj trochu oleje (třeba zrovna zase ten meruňkový je super) a odlíčíte se bez problémů.


4. Místo běžného šampónu

Běžné šampóny mohou obsahovat třeba sulfáty (zase kvůli té pěně), ftaláty, parabeny, syntetická barviva a vůně, atd. Jak se takovým chemickým koktejlům vyhnout?

Mýdlo na vlasy

Se šampóny je to horší. Není jednoduché najít takové, které by byly složením úplně bez problémů. Mně osobně zatím nejvíc vyhovují tuhé šampóny (mýdla na vlasy). Existuje samozřejmě celá řada jiných alternativ. Chce to zkoušet a najít si tu „svoji“.

Přírodní péče o vlasy, která je šetrná ke zdraví i přírodě.


5. Místo běžné zubní pasty

Spolu se zubní pastou můžeme denně spolykat třeba parabeny, metylparabeny, fluorid sodný, zahušťovadla a želírující látky, syntetické vůně a barviva, atd.

Přírodní zubní pasta

Zkuste při nákupu zubní pastu obrátit a přečíst si složení. Vyberte si takovou, která bude svým složením opravdu šetrná. Myslím, že dneska už to není takový problém.

Přírodní zubní pasty šetrné ke zdraví i přírodě.
Přírodní zubní pasty Urtekram

Způsobů, jak o sebe pečovat smysluplně je určitě spoustu. Tohle je opravdu jen několik typů do začátku. Teď už je jen na vás, objevit to pravé. Hlavně mějte oči otevřené a čtěte složení výrobků, které kupujete. To je základ. Vyhněte se jakýmkoli syntetickým a potenciálně dráždivým složkám. Čtěte složení, pokud si nejste jistí, proklepněte si jednotlivé složky třeba na: www.ewg.org (v angličtině), nebo na www.slozeni-kosmetiky.cz (v češtině).

Kouzlo esence
Kouzlo esence