Certifikáty produktů

Certifikovaná přírodní kosmetika

Koupíte-li si produkt s CPK logem, můžete si být jisti, že výrobek neobsahuje syntetické sloučeniny, látky s podezřením, že negativně ovlivňují lidské zdraví a suroviny, jejichž výroba nadměrně zatěžuje životní prostředí. Výrobek nebude obsahovat geneticky modifikovaně složky, parafín, vazelínu a další produkty z ropy, syntetické vonné, konzervační ani barvicí látky, chemické UV filtry, a kromě výjimek jako je včelí vosk a deriváty lanolinu, ani suroviny pocházející ze zvířat. Bude-li mít výrobek na značce vedle CPK uvedeno navíc „bio“, znamená to, že vedle výše uvedených podmínek obsahuje 10 a více procent složek, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. To znamená, že surovina, použitá ve výrobku, je vyrobená s maximálním možným ohledem k přírodě, při její produkci nebyly použity žádné syntetické chemikálie a hnojiva (tzn. neobsahuje žádná jejich rezidua) a její původ je dohledatelný.

Více na www.kez.cz

V našem obchodu najdete tenhle certifikát na rostlinných olejích Nobilis Tilia.


CPK BIO

Bude-li mít výrobek na značce vedle CPK uvedeno navíc “bio”, znamená to, že vedle výše uvedených podmínek obsahuje 20 a více procent složek, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. To znamená, že surovina, použitá ve výrobku, je vyrobená s maximálním možným ohledem k přírodě, při její produkci nebyly použity žádné syntetické chemikálie a hnojiva (tzn. neobsahuje žádná jejich rezidua) a její původ je dohledatelný.

Více na www.kez.cz

V našem obchodu najdete tenhle certifikát na některých rostlinných olejích  a květových vodách Nobilis Tilia.


Ocenění Slow cosmetique

Slow cosmetique není certifikát jako takový. Je to ocenění udělované dobrovolníky z belgické asociace Slow cosmetique značkám, které reprezentují ekologičtější a méně klamavý a zavádějící přístup k výrobě kosmetiky.

U každého produktu každé značky zkoumají dobrovolníci složení (ingredience), způsob balení a reklamu. Zkoumají více než 80 kritérií! Pokud zkoumaná značka splňuje většinu kritérií, které jsou uvedeny v listině Slow cosmetique, obdrží produkt jednu, dvě, nebo tři hvězdičky.

Více najdete na stránkách asociace zde.

V našem obchodu mají toto ocenění všechna  mýdla Abellio.


Eco Garantie

Ecogarantie je belgická ochranná známka označující ekologicky šetrné výrobky. Má standardy pro přírodní kosmetiku, produkty pro osobní hygienu i ekologické prací a čistící prostředky. Spotřebitel, který si koupí produkt označený logem Eco Garantie si může být jist, že produkt splňuje přísná pravidla pro udělení tohoto certifikátu, která jsou zárukou kvality, bezpečnosti a šetrnosti k přírodě. Výrobky s označením Ecogarantie podléhají jsou kontrolovány nezávislou certifikační organizací, Ecocert a Integra. To zaručuje, že vaše kosmetika, produkty pro mytí a čištění, mořské soli jsou 100% šetrné k životnímu prostředí. Všechny složky jsou rostlinného původu – 100% organické (na rozdíl od jiných standardů vyžadujících pouze 95 % nebo méně organických složek). Tyto požadavky jsou kontrolovány nezávislými orgány, což zaručuje naprosto neutrální certifikaci.

Více na www.ecogarantie.eu.

Tenhle certifikát najdete v našem obchodu na některých esenciálních olejích.


Agriculture Biologique

Agriculture Biologique je francouzský národní certifikát udělovaný podle kritérií pro ekologické zemědělství daných Evropskou unií.  Přírodní kosmetika s tímto certifikátem obsahuje minimálně 95 % bio surovin.

Tenhle certifikát najdete v našem obchodu na některých esenciálních olejích.

 


Saponification a Froid – Výroba mýdla za studena

Označení Saponification a Froid je udělováno francouzskou asociací Des Nouveaux Savonniers (ADNS). Asociace ADNS spojuje profesionální výrobce mýdla, kteří praktikují tradiční metodu zmýdelnění za studena a podporují tím smysluplnou kosmetiku.

Více na www.saponification.org.

V našech obchodu mají toto označení všechna mýdla Abellio.


FCS certifikát

Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Logo certifikátu FSC zákazníkům zaručuje, že dřevo, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti. Lesní certifikace je nástrojem k posouzení, zda je les obhospodařován k přírodě šetrným způsobem podle předem stanovených směrnic. Lesní certifikace je v podstatě obdobou již dobře zavedené certifikace ekologického zemědělství a označování produktů ekologického zemědělství – bioproduktů.

Více na www.czechfsc.cz.

V našech obchodu má tento certifikát dřevěný dětský kartáč.


Leaping bunny

Mezinárodní certifikát Leaping Bunny zaručuje, že výrobek, ani jeho jednotlivé ingredience nebyly testovány na zvířetech. Organizace funguje od roku 1996.

Více na: www.leapingbunny.org

Certifikát Leaping Bunny u nás najdete u opalovacích krémů Badger: Opalovací krém pro děti SPF 30 – mandarinka a vanilka, Opalovací krém SPF 30 bez parfemace.