Publikováno

Esenciální oleje – 3 prázdninové typy pro děti

aromaterapie děti

Esenciální oleje můžeme určitě využívat i v péči o malé děti. Stačí zvolit  vhodné esenciální oleje a při aplikaci na pokožku je dostatečně naředit. Esenciálních olejů se není potřeba bát, ale určitě je dobré s nimi zacházet opatrně a s respektem, zvláště u dětí. Pokud máte jakékoli pochybnosti, je vždycky nejlepší obrátit se rovnou na certifikovaného aromaterapeuta.

Při aplikaci na pokožku je potřeba esenciální olej naředit s ohledem k věku dítěte. Neředěné esenciální oleje totiž můžou způsobit nežádoucí kožní reakce. Esenciální oleje nejsou rozpustné ve vodě a tak se jako neutrální základ pro aplikaci na pokožku používají nejčastěji rostlinné oleje. Esenciální a rostlinný olej se tak můžou svými účinky skvěle doplňovat.

Podívejte se na doporučené ředění esenciálních olejů při aplikaci na pokožku s ohledem k věku, které najdete na stránkách Tisserand Institute. Institut je veden Robertem Tisserandem – průkopníkem bezpečného používání esenciálních olejů, uznávaným odborníkem a autorem knihy Essential Oil Safety.

Doporučené ředění esenciálních olejů s ohledem k věku (Tisserand Institute)

0-3 měsíce: 0,1-0,2 %

3-24 měsíců: 0,25-0,5 %

2-6 let: 1-2 %

6-15 let: 1,5-3%

15+ let: 2,5-5 %

 

Pro začátek můžete vyzkoušet tři jednoduché tipy, na které vám budou stačit tři esenciální oleje – levandule pravá, levandule spike a tea tree. Tyhle tři esenciální oleje mám skoro vždycky po ruce a beru je s sebou i na dovolenou :).

3 tipy pro jednoduché použití esenciálních olejů u dětí

1) Spinkej  můj maličký….

Pro klidný spánek vašeho dítěte aplikujte jednoduše 2 kapky esenciálního oleje Levandule pravé (Lavandula angustifolia ssp angustifolia) třeba na kapesník, který položíte vedle postele několik minut před spaním. Můžete taky využít difuzér esenciálních olejů – v místnosti kde dítko spí ho ale vypněte alespoň 30 minut před tím, než dítě ke spánku uložíte.

2) Mami, já mám bebí!

Jak na drobné odřeninky? Dítěti ranku omyjte a potom aplikujte přímo na odřeninu 1 kapku esenciálního oleje Tea tree (Melaleuca alternifolia) naředěného v dostatečném množství rostlinného oleje (ředění viz výše). No a pak ještě obejmout, pusu a je to vyřešené :).


Související produkty:

[products ids=“3361, 3370, 3363″ columns=“3″ orderby=“date“]


3) Mami, to svědí!

Komáři, vosy, mušky…přímo na štípance aplikujte 2 kapky Levandule spike (Lavandula spica) naředěného v dostatečném množství rostlinného oleje (ředění viz výše)., můžete opakovat ještě dvakrát v následující hodině.

Pro začátek můžete vyzkoušet tyhle tři jednoduché typy. Uvidíte, děti si na voňavé pomocníky brzy přivyknou a později je mohou sami vyžadovat :). Dejte ale pozor na to, aby byly esenciální oleje vždy z dosahu jejich šikovných ruček.

Kouzlo esence