Publikováno

Jak na smíšenou pleť

přírodní kosmetika na smíšenou pleť

Smíšená pleť je směsicí mastné pleti – v T zóně (čelo, nos a brada) a suché pleti na tvářích, spáncích,… Smíšená pleť se sice tváří jako docela bezproblémová, ale péče o takový typ pleti může být docela fuška. Je totiž potřeba správně nakombinovat péči jak o mastná, tak o suchá místa obličeje. U někoho může být smíšená pleť docela v pohodě a „normální“, někdo zas může mít problém s akné v T zóně.

Jak poznáte, že máte smíšenou pleť? V oblasti T zóny může mít pleť rozšířené a zanesené póry, černé tečky, nebo akné. Naopak na tvářích je sušší pleť podrážděná, až šupinkovatá a může svědit.

Jak pečovat o smíšenou pleť

Ráno

1. Čištění

Ráno vám v pohodě stačí opláchnout obličej čistou vodou, případně aplikovat minerální vodu z rozprašovače.

2. Tonizace

Na pleť aplikujte hydrolát – květovou vodu. Květová voda krásně dočistí pleť a zároveň ji tonizuje.

Na smíšenou pleť je skvělá růžová, nebo levandulová květová voda.


[products ids=“3419, 3420″ columns=“3″ orderby=“date“]


3. Hydratace / vyživení pleti

Aplikujte 3 kapky rostlinného oleje, nebo směsi – emulzi rostlinného oleje a aloe vera gelu a pleť jemně masírujte.

Pokud máte problematickou smíšenou pleť (akné v T zóně) použijte třeba meruňkový olej, jojobový, nebo z lískových oříšků. Případně k nim můžete přimíchat olej z černého kmínu (maximálně 30 % ve směsi).


[products ids=“3415, 3414, 3439″ columns=“3″ orderby=“date“]


Pokud máte „normální“ smíšenou pleť, můžete v podstatě použít skoro všechny rostlinné oleje, radši se ale vyhněte následujícím: mandlový, z pšeničných klíčků, brutnákový, pupalkový a některé další, které jsou pro smíšenou pleť příliš „vydatné“.

4. Hydratace/ochrana pleti

Aplikujte ochranný krém na pleť. Tenhle krok můžete tradičně vynechat. Krém pomáhá pleť chránit proti vnějším vlivům (UV, chlad, …) a taky zvyšuje hydratační účinky předchozího kroku.


Večer

Večerní péče o smíšenou pleť je hlavně o důkladném a šetrném čištění.

1. Odlíčení

K odlíčení použijte navlhčený tamponek a rostlinný olej (třeba meruňkový), nebo čistící balzám + můžete použít mýdlo vyrobené za studena, které se hodí na smíšenou pleť. K čištění pleti vám dobře poslouží třeba konjaková, nebo jiná rostlinná houbička.

Nakonec aplikujte květovou vodu (viz ranní péče).

2. Hydratace /výživa

Použijte ranní rostlinný olej, nebo sérum a pleť jemně masírujte. Můžete přidat esenciální olej – např. levandule pravá, lavandin, heřmánek, petit grain, … (maximálně ale 5 kapek do 10 ml rostlinného oleje). Esenciálním olejům se vyhněte v těhotenství a během kojení.

aromaterapie děti

Tak a to je konec :). Nic víc není potřeba. Zkuste si svůj postup vychytat, pokud vám nějaký krok, nebo produkt nevyhovuje, klidně si postup upravte podle svých představ. Prostě si s tím pohrajte a bavte se 🙂

Kouzlo esence

zdroj: www.slow-cosmetique.com