Publikováno

Jak šetrně odlíčit a vyčistit pleť

Jak čistit pleť šetrně

Šetrné, ale důkladné čištění a odličování jsou klíčovým krokem každodenní péče o pleť. V dnešním článku bychom vám rádi ukázali několik možností, jak zvládnout čištění a odličování přírodní smysluplnou cestou, bez zbytečného zatěžování pleti a organismu. Pokud je to jenom možné, vyhněte se hlavně přípravkům, které obsahují alkohol a syntetické kosmetické přísady. Zbaví vás sice make-upu a nečistot, ale pleti vůbec neprospějí, spíš naopak.

Pokud jste nalíčené – použijte rostlinný olej a hydrolát:

  1. Aplikujte trochu neutrálního oleje (arganový, meruňkový, jojobový, …) na navlhčený odličovací tamponek (super jsou ty pratelné), nebo na přírodní houbičku.
  2. Opakujte několikrát podle potřeby, dokud pleť nezbavíte všech líčidel.
  3. Očistěte vaší pleť tamponkem navlhčeným v hydrolátu, který koresponduje s typem vaší pleti. Na mastnou a problematickou pleť se třeba hodí hydrolát z rozmarýnu, levandule pravé a tea tree. Na suchou a citlivou pleť můžete použít hydrolát z heřmánku, cistu, nebo růže, … Kompletní přehled najdete tady.
  4. Obličej si můžete omýt mýdlem vyrobeným za studena s jednoduchým složením, potom opláchněte vodou (tenhle krok ale můžete úplně vynechat, zejména pokud máte třeba problematickou, nebo citlivou pleť).
  5. Znovu aplikujte hydrolát. Potom už můžete použít váš oblíbený produkt pro hydrataci pleti.

Související produkty:

[products ids=“3421, 3419, 3420, 3433″ columns=“4″ orderby=“date“]


Pokud nejste nalíčené – vyčistěte jemně vaši pleť:

  1. K vyčistění pleti můžete použít šetrné přírodní produkty (mýdlo, čistící gel), dejte si ale vždycky pozor na složení. Potom opláchněte vodou. Tenhle krok můžete úplně v pohodě přeskočit, zvlášť pokud třeba ráno hodně spěcháte :).
  2. Očistěte pleť pomocí tamponku navlhčeného v hydrolátu. Hydrolát by zase měl být vhodný pro váš typ pleti.

Po vyčištění nezapomeňte vaší pleť pořádně hydratovat. Vybrat si můžete z několika možností:

  • přírodní hydratační krém
  • směs rostlinných olejů + přírodní hydratační krém
  • hydratační balzám na bázi rostlinného másla
Kouzlo esence
Kouzlo esence