Publikováno

Jak ředit esenciální oleje

100% přírodní a čisté esenciální oleje

Esenciální oleje jsou skvělým přírodním produktem, pomocníkem a také součástí smysluplné péče, pokud je používáme bezpečně. Při aplikaci esenciálního oleje na kůži je potřeba dostatečně naředit esenciální olej v neutrálním základu. Neředěné esenciální oleje totiž můžou způsobit nežádoucí kožní reakce. Esenciální oleje nejsou rozpustné ve vodě a tak se jako neutrální základ pro aplikaci na pokožku používají nejčastěji rostlinné oleje. Esenciální a rostlinný olej se tak můžou svými účinky skvěle doplňovat.

Podívejte se na doporučené ředění esenciálních olejů, které najdete na stránkách Tisserand Institute. Institut je veden Robertem Tisserandem – průkopníkem bezpečného používání esenciálních olejů, uznávaným odborníkem a autorem knihy Essential Oil Safety. Doporučení jsou sice obecná a určitě existují výjimky, ale s bezpečným ředěním esenciálních olejů při aplikaci na pokožku vám určitě pomůžou.

Jak ředit esenciální oleje

Další tabulka je věnovaná dětem a doporučenému ředění esenciálních olejů s ohledem k jejich věku. Jak vidíte není nutné se použití esenciálních olejů u dětí vyhýbat, jen je potřeba oleje dostatečně naředit. Dávejte ale pozor, ne všechny esenciální oleje se pro děti hodí. Pokud si nejste jistí, raději konzultujte použití s certifikovaným aromaterapeutem.

Ještě bych zmínila použití esenciálních olejů do koupele. Tam se často chybuje. Pokud si totiž nakapete neředěný esenciální olej do koupele, dostane se esenciální oleje do kontaktu s vaší pokožkou v neředěném stavu (není rozpustný ve vodě a tak plave na vodní hladině) a může zase způsobit nežádoucí reakce. Esenciální oleje můžete naředit třeba v rostlinném oleji (skvělý je např. jojobový olej), tekutém mýdle, nebo sprchovém gelu,… Stačit vám bude 5-20 kapek esenciálního oleje na jednu polévkovou lžíci neutrálního základu. A můžete si v klidu a pohodě a hlavně bezpečně užívat aromatické koupele.


Související produkty:

[products ids=“3415, 3414, 3361, 3367″ columns=“4″ orderby=“date“]