Jak smysluplně pečovat o mastnou pleť – 2 jednoduché typy

Mastná, nebo aknózní pleť může být paradoxně dehydrovaná. Tady jsou dva typy smysluplné péče, které vám pomohou hydratovat problémovou pleť!

Naším prvním typem je kombinace rostlinných a esenciálních olejů, které regulují tvorbu kožního mazu a zároveň působí antibakteriálně. Druhou variantou je kombinace gelu a oleje, které společně vytvoří lehký krém – oleogel. Tak pojďme na to.

Dodržujte doporučená množství jednotlivých složek!

  • 1
    Olej na mastnou pleť

huile-vegetale-dosage-e1442324363785Smíchejte si stejné množství rostlinného oleje z černého kmínu a jojobového rostlinného oleje.

Přidejte esenciální oleje (třeba Tea tree, Niaouli, nebo Lavandin) – množství esenciální olejů by nemělo přesáhnout 2% ve směsi, nebo více než 6 kapek na 15 ml finálního produktu.

Aplikujte několik kapek ráno a večer na vyčištěnou pleť. Pro lepší vstřebání pleť jemně masírujte. Tahle směs dokáže regulovat tvorbu kožního mazu a zároveň pleť hydratuje.

  • 2
    Lehký krém na mastnou pleť

oleogel-slow-cosmetique-e1432743011612-324x324Pokud nemáte v oblibě použití čistých rostlinných olejů, vyrobte si „oleogel“.

Smíchejte si kvalitní aloe vera gel a olej z černého kmínu (oleje dejte o polovinu méně než gelu).

Přidejte esenciální oleje (Tea tree, Niaouli, nebo Lavandin) – množství esenciálních olejů by nemělo přesáhnout 1 % finálního produktu. Smícháním si vytvoříte lehký, nemastný krém, který skvěle proniká do pokožky.

Aplikujte malé množství na vyčištěnou pleť.

Přejeme vám kouzelný den a nezapomeňte o sebe pečovat smysluplně!

tým Kouzlo esence

www.kouzloesence.cz

Zdroj: https://www.slow-cosmetique.com/le-mag/hydrater-peau-acneique/

Komentáře