Jak smysluplně pečovat o suchou a zralou pleť

Smysluplná přírodní kosmetika v péči o suchou a zralou pleť.

Máte suchou/zralou pleť? Mrkněte na pár tipů, jak pečovat o pleť jednoduše a efektivně. Prostě zase ten náš oblíbený minimalismus :).

Takže jdeme na to:

Večer

  1. Začněte důkladným odlíčením – pomocí meruňkového (nebo třeba jojobového) oleje – je to neutrální rostlinný olej, který vám pleť krásně odlíčí. Podívejte se, jak na šetrné odlíčení pomocí rostlinného oleje.
  2. Pleť dočistěte pomocí květové vody/hydrolátu – použijte třeba z růží, nebo z pomerančových květů.
  3. Pokud budete chtít pleť vyčistit důkladněji, můžete použít šetrné mýdlo, bez esenciálních olejů, které má vysoké přetučnění. Obličej jemně omyjte a opláchněte vodou. Nezapomeňte pleť znovu dočistit květovou vodou.
  4. Aplikujte hydratační a reparační olej – 3 kapky by vám měly stačit a jemně pleť masírujte. Pokud je váš rozpočet tak trochu těsný, použijte klidně znovu meruňkový olej. No a pokud to rozpočet dovolí, zvolte olej s vysokým obsahem vitamínu A (zralá pleť) a s vysokým obsahem mastných kyselin (omega 3-6) pokud máte pleť suchou. Jsou to například arganový olej, brutnákový olej, šípkový olej
  5. No a pak můžete jít spát 😉

Ráno

  1. Probuďte a tonizujte pleť pomocí květové vody (z rozprašovače).
  2. Aplikujte rostlinný olej, stejně jako večer (3 kapky).
  3. Aplikujte denní krém. Tady sledujte vždycky dobře složení. Základní ingredience můžou být třeba: arganový olej, mandlový olej, šípkový olej, bambucké máslo,… Prostě krém s bohatou texturou a vyživujícími složkami. A samozřejmě bez zbytečných potenciálně dráždivých ingrediencí. Naše smysluplné krémy najdete tady.

Můžete si samozřejmě vytvořit svůj vlastní postup, vystačíte si třeba jen s olejem, nebo naopak jen s krémem. To už je jen na vás.

No a ještě 2 další tipy navíc:

  • Udělejte si jemný peeling 1 – 2 krát týdně.
  • Po peelingu aplikujte tenkou vrstvu čistého gelu aloe vera, nechte působit a očistěte vaší květovou vodou.
www.kouzloesence.cz

Zdroj: www.slow-cosmetique.com

 

Komentáře