Jak v létě pečovat o suché vlasy

Přírodní kosmetika na vlasy. Oleje, tuhé šampony a další vychytávky.

Právě teď v létě se můžou vlasy snadněji vysušovat a lámat. Tak třeba kombinace sluníčka a mořské vody dá většinou vlasům pořádně zabrat.

Jak tedy vyživit suché a lámavé vlasy a vrátit jim po dovolené jejich původní lesk a vitalitu? Podívejte se na pár tipů, které jsou v souladu se smysluplnou péčí.

Zkuste vlasovou kůru z rostlinných olejů, vyberte takové oleje, které jsou pro vlasy vhodné. Oleje jsou v péči o vlasy ideální, vyživí je krásně do hloubky. Tady jsou příklady olejů, které můžete na vlasy použít: Jojobový olej, Arganový olej, Olej z černého kmínu, Avokádový olej,…

Aplikujte malé množství oleje na vlasy a prsty pořádně vmasírujte do celé délky. Nejlepší je nechat tuhle masku působit alespoň jednu hodinu a potom vlasy umýt. Masku můžete aplikovat v rámci letní intenzivní kůry dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce, ne déle, vlasy potřebují také trochu dýchat :). Po měsíční intenzivní kůře můžete vlasům dopřát masku jednou týdně, to úplně stačí.

TIP: Naprostá většina rostlinných olejů se pro péči o vlasy hodí. Nicméně, raději se vyhněte těmhle olejům: olivový olej, olej z pšeničných klíčků a ricinový olej, ty jsou vhodnější pro péči o pleť, protože mají velmi mastnou texturu.

V péči o suché vlasy můžete taky vyzkoušet čistý aloe vera gel. Rychle proniká do vlasového vlákna, chrání ho, hydratuje a to bez pocitu mastných vlasů. Gel použijte buď jako kondicionér po umytí vlasů (nechte působit asi 2 minuty a opláchněte), nebo jako masku (nechte působit asi 1 hodinu a pak vlasy umyjte).

Můžete taky nakombinovat rostlinný olej s aloe vera gelem. Tak to dělám já :). Smíchám si jeden díl jojobového (nebo arganového) oleje a jeden díl gelu aloe vera a použiju zase buď jako kondicionér, nebo jako masku.

Dalším výborným vyživujícím produktem na suché vlasy je bílý jogurt, nebo tvaroh. Použijete jako masku a pak vlasy umyjete. Vyzkoušejte – funguje skvěle.

No a nakonec přidám jeden recept od Juliena z asociace Slow cosmetique na ochranu vlasů před sluníčkem.


Letní směs do rozprašovače pro ochranu vlasů.
Přibližně 50 ml (všechny typy vlasů).

Smíchejte si:

  • 1 čajová lžička čistého aloe vera gelu
  • 1 čajová lžička jojobového oleje
  • 1 špetka jedlé sody
  • 4 kapky esenciálního oleje (ylang-ylang, rozmarýn, heřmánek, levandule, geránium … vyhněte se EO z citrusů a ze skořice)
  • 5 lžic hydrolátu (květové vody) vhodného pro váš typ vlasů (z heřmánku pro blond vlasy, z levandule, rozmarýnu nebo geránia pro ostatní typy vlasů).

Všechny složky pořádně protřepejte a přelijte do lahvičky se sprejem. Protřepejte před každým použitím. Můžete používat na všechny typy vlasů. Směs vám vydrží asi 3 týdny, pokud ji budete skladovat při pokojové teplotě, mimo dosah slunečních paprsků.


Mějte krásné léto!

www.kouzloesence.cz
Komentáře