Publikováno

Jak v létě pečovat o suché vlasy

přírodní kosmetika na vlasy

Právě teď v létě se můžou vlasy snadněji vysušovat a lámat. Tak třeba kombinace sluníčka a mořské vody dá většinou vlasům pořádně zabrat.

Jak tedy vyživit suché a lámavé vlasy a vrátit jim po dovolené jejich původní lesk a vitalitu? Podívejte se na pár tipů, které jsou v souladu s hodnotami smysluplné péčí.

Zkuste vlasovou kůru z rostlinných olejů, vyberte takové oleje, které jsou pro vlasy vhodné. Oleje jsou v péči o vlasy ideální, vyživí je krásně do hloubky. Tady jsou příklady olejů, které můžete na vlasy použít: Jojobový olej, Arganový olej, Olej z černého kmínu, Avokádový olej,…

Aplikujte malé množství oleje na vlasy a prsty pořádně vmasírujte do celé délky. Nejlepší je nechat tuhle masku působit alespoň jednu hodinu a potom vlasy umýt. Masku můžete aplikovat v rámci letní intenzivní kůry dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce, ne déle, vlasy potřebují také trochu dýchat :). Po měsíční intenzivní kůře můžete vlasům dopřát masku jednou týdně, to úplně stačí.

TIP: Naprostá většina rostlinných olejů se pro péči o vlasy hodí. Nicméně, raději se vyhněte těmhle olejům: olivový olej, olej z pšeničných klíčků a ricinový olej, ty jsou vhodnější pro péči o pleť, protože mají velmi mastnou texturu.

Dalším výborným vyživujícím produktem na suché vlasy je bílý jogurt, nebo tvaroh. Použijete jako masku a pak vlasy umyjete. Vyzkoušejte – funguje skvěle.

přírodní vlasová péče

Recept: Maska na vlasy z medu a jogurtu

V misce smíchejte bílý jogurt s jednou lžičkou medu. Vmasírujte do vlhkých vlasů a nechtě alespoň 30 min působit. Potom vlasy umyjte.

Recept: Olejová maska na vlasy

Do misky si dejte dvě lžíce rostlinného oleje z černého kmínu, nebo arganového oleje a přidejte pár kapek esenciálního oleje z levandule pravé, nebo ylang-ylang. Vmasírujte pečlivě do celé délky vlasů a do pokožky hlavy. Nechte alespoň 20 minut působit a vlasy potom umyjte (možná bude potřeba umýt vlasy 2x, aby nezůstaly mastné).

No a nakonec přidám jeden recept od Juliena z asociace Slow cosmetique na ochranu vlasů před sluníčkem.

Recept: Letní směs do rozprašovače pro ochranu vlasů.

Přibližně 50 ml (všechny typy vlasů).

Smíchejte si:

  • 1 čajová lžička čistého aloe vera gelu
  • 1 čajová lžička jojobového oleje
  • 1 špetka jedlé sody
  • 4 kapky esenciálního oleje (ylang-ylang, rozmarýn, heřmánek, levandule, geránium … vyhněte se EO z citrusů a ze skořice)
  • 5 lžic hydrolátu (květové vody) vhodného pro váš typ vlasů (z heřmánku pro blond vlasy, z levandule, rozmarýnu nebo geránia pro ostatní typy vlasů).

Všechny složky pořádně protřepejte a přelijte do lahvičky se sprejem. Protřepejte před každým použitím. Můžete používat na všechny typy vlasů. Směs vám vydrží asi 3 týdny, pokud ji budete skladovat při pokojové teplotě, mimo dosah slunečních paprsků.

Kouzlo esence
Kouzlo esence