Zastáváme hodnoty smysluplné péče!

  • Jednoduchost
  • Kvalita
  • Ekologie
  • Lidskost
  • Inteligence

O co nám jde

Kouzlo esence je tady pro všechny zastánce kosmetického minimalismu, šetrné přírodní péče a taky zdravého selského rozumu.

Uvědomujeme si, že vyznat se v moři nabídky všech těch bio, eko, 100% natural produktů není snadné. Taková označení navíc nejsou zárukou kvality. 

U nás neprodáváme cokoli, všechny produkty důkladně testujeme a vybíráme v souladu s hodnotami "Smysluplné péče".  Navštěvujeme výrobce, nakukujeme pod pokličku, ptáme se na procesy výroby a původ ingrediencí. Řešíme kvalitu finálního výrobku ze všech stran. Většinu produktů navíc sami s oblibou používáme :). Naše nabídka se postupně rozšiřuje.

Naším cílem je nabídnout vám na jednom místě smysluplné produkty, které budou šetrné nejen k vašemu zdraví, ale i k přírodě. 

Kde nás ještě najdete

Jak to celé vzniklo

Autorkou původní myšlenky a zakladatelkou obchodu Kouzlo esence je Alena Jindrová, která vystudovala přírodovědeckou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze a v současné době zde dokončuje doktorské studium. Prostě milovnice přírody do morku kostí :).

"Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím kouzelné síly přírody. Vše začalo moji kontaktní dermatitidou a atopickým ekzémem dcerky. Obojí vyžaduje nejen speciální péči o pokožku, ale v rámci hledání příčin onemocnění taky pečlivé zkoumání složení produktů. No a to se pak člověk nestačí divit!

Postupně jsme přešly na jednoduchou a šetrnou přírodní péči a odtud už není cesta zpět :). Od té doby se tímto tématem intenzivně zabývám, částečně také ve Francii, která je kolébkou novodobého využití esenciálních a rostlinných olejů. Učím se od předních francouzských odborníků. V roce 2016 jsem vybudovala e-shop Kouzlo esence, kam pro vás pečlivě lovím české i francouzské produkty, které sami s radostí a oblibou používáme."

Alena Jindrová | Kouzlo esence