Květová voda je základ

jak používat květové vody, přírodní kosmetika šetrná ke zdraví i přírodě

Květová voda (nebo taky hydrolát) je pro mě naprosto nepostradatelnou součástí smysluplné kosmetické výbavy :). Je to nenápadná, ne zas až tak známá přírodní ingredience, která se vám bude doma vždycky na něco hodit.

Co je květová voda

Levandulová, heřmánková, růžová a další květové vody jsou čistým produktem destilace aromatických rostlin.

Věděli jste, že produktem destilace je spolu s květovou vodou i esenciální olej? V procesu destilace prochází pára přes nádrž naplněnou aromatickými rostlinami a obohacuje se o rostlinné esence. Obohacená pára pak kondenzuje a na konci procesu se od sebe oddělí dvě složky – květová voda (s vyšší denzitou) a esenciální olej (s nižší denzitou).

Květová voda je tedy hotovým produktem. Nic dalšího se do ní nepřidává, neodebírá, nic se neupravuje. Nenajdete v ní konzervanty, přidané vůně, nebo esenciální oleje. Jedná se o vodu s aktivními molekulami dané aromatické rostliny.

Vlastnosti květové vody a esenciálního oleje z jedné aromatické rostlinky se od sebe často liší. Tak třeba květová voda z levandule nevoní jako levandulový esenciální olej.

Jak používat květovou vodu

Květové vody jsou fakt multifunční. Používají se třeba jako ingredience do domácí kosmetiky, v péči o pleť obličeje, ale i celého těla. Svoje místo mají také v aromaterapii, ačkoli jsou koncentrací účinných látek mnohem „slabší“ než esenciální oleje. To může být ale zároveň výhoda, jsou totiž mnohem šetrnější. Ideální jsou třeba v péči o malé děti. Květové vody můžou dobře působit např. na otoky, popáleniny, opruzeniny, ekzémy, alergie a nebo jen tak pro potěšení mysli. Hydrolát se dá použít i v kuchyni na vaření a pečení.

Tip na léto: Teď v létě oceníte květovou vodu v rozprašovači, jako ideální osvěžení do horkých dnů.


Související zboží

Květová voda HappyMary
HappyMary® Květinové pleťové tonikum
125 ml. Jemné dočištění a tonizace. Česká přírodní kosmetika.
Bio květová voda s heřmánkem - hydrolát.
Nobilis Tilia Květová voda z heřmánku
200 ml. BIO Hydrolát z heřmánku regeneruje podrážděnou a zánětlivou…
Bio květová voda - hydrolát z levandule
Nobilis Tilia Květová voda z levandule
200 ml. BIO hydrolát z levandule osvěžuje a zchlazuje, je…
Růžová květová voda - hydrolát
Nobilis Tilia Květová voda z damašské růže
200 ml. BiO hydrolát z damašské růže je ideální pro…

Květová voda v péči o pleť

Základem je vybrat si tu správnou květovou vodu s ohledem na typ pleti. Jaké ingredience se hodí právě k vašemu typu pleti se dozvíte třeba tady.

Pokud už máte ten správný hydrolát vybraný, mrkněte se, jak ho v průběhu dne použít:

Ráno – navlhčete si kosmetický tamponek květovou vodou a očistěte pleť obličeje. Potom pleť hydratuje.

Večer – Pokud jste nalíčená, odličte se třeba pomocí mandlového meruňkového oleje, nebo jiného přírodního „čistítka“. Použijte květovou vodu na dočištění a tonizaci pleti. Potom pleť hydratujte. Pokud nejste nalíčená, stačí očistit pleť květovou vodou a dodat hydrataci.

Pokud používáte k hydrataci pleti rostlinné oleje, nanášejte je vždy na pleť navlhčenou květovou vodou.

Květová voda skvěle tonizuje a vyrovnává pH pleti.

Květovou vodu můžete použít i k míchání různých pleťových, nebo vlasových masek. Já si ji přidávám třeba do masky s jílem, ale možností bude určitě kupa :).

www.kouzloesence.cz

 

 

 

 

Komentáře