O mně

O co mi jde…

Kouzlo esence je tady pro všechny zastánce kosmetického minimalismu, šetrné přírodní péče a taky zdravého selského rozumu.

Takže pokud potřebujete přejít od klasické kosmetiky, plné potencionálně škodlivých a dráždivých látek, na jednoduchou přírodní kosmetiku, jste na správném místě.

Uvědomuji si, že není snadné vyznat se v moři nabídky všech těch bio, eko, 100% natural produktů. Taková označení navíc nejsou zárukou kvality. 

V mém e-shopu nenajdete cokoli, všechny produkty důkladně testuji a vybírám v souladu s hodnotami „Smysluplné péče„.  Navštěvuji výrobce, nakukuji pod pokličku, ptám se na procesy výroby a původ ingrediencí. Řeším kvalitu finálního výrobku ze všech stran. Většinu produktů navíc s oblibou používá celá naše rodina :). Nabídku e-shopu postupně rozšiřuji, důležitá je ale vždycky kvalita, ne kvantita. 

Cílem je nabídnout vám na jednom místě smysluplné produkty, které budou šetrné nejen k vašemu zdraví, ale i k přírodě. 

Kouzlo esence
Kouzlo esence

Jak to celé vzniklo…

K přírodě jsem měla vždycky velmi blízko. Vystudovala jsem přírodovědeckou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze se specializací na biologickou antropologii. Jsem prostě milovnice přírody do morku kostí :). 

Po dokončení studií jsem začala pendlovat mezi Českem a jižní Francií (nejen proto, že odtud pochází můj muž, ale tuhle část Francie jsem si prostě celkově zamilovala) a tohle pendlování mě drží doteď. Užívám si života na naší úžasné farmičce v podhůří Pyrenejí a zároveň se ráda vracím do krásné a pulzující  Prahy.

S návratem k přírodě šla ruku v ruce i touha pečovat o sebe a svou rodinu šetrněji. Dalším impulsem ke změně byl taky atopický ekzém mojí dcery, díky kterému jsem řešila složení všech produktů a to se pak člověk nestačí divit! Postupně jsme přešli na velmi jednoduchou přírodní péči a odtud už není cesty zpět. Od té doby se tímto tématem intenzivně zabývám. V roce 2016 jsem vybudovala e-shop Kouzlo esence, do kterého pečlivě vybírám to nejlepší z přírodní kosmetiky a aromaterapie. 

Instagram

E-shop je součástí mého života a já jsem součástí e-shopu :). #kouzloesence