O co mi jde…

Kouzlo esence je tady pro všechny zastánce kosmetického minimalismu, šetrné přírodní péče a taky zdravého selského rozumu.

Uvědomuji si, že vyznat se v moři nabídky všech těch bio, eko, 100% natural produktů není snadné. Taková označení navíc nejsou zárukou kvality. 

V mém e-shopu není cokoli, všechny produkty důkladně testuji a vybírám v souladu s hodnotami „Smysluplné péče„.  Navštěvuji výrobce, nakukuji pod pokličku, ptám se na procesy výroby a původ ingrediencí. Řeším kvalitu finálního výrobku ze všech stran. Většinu produktů navíc s oblibou používá celá naše rodina :). Nabídku e-shopu postupně rozšiřuji, důležitá je ale vždycky kvalita, ne kvantita. 

Cílem je nabídnout vám na jednom místě smysluplné produkty, které budou šetrné nejen k vašemu zdraví, ale i k přírodě. 

Kouzlo esence

Jak to celé vzniklo…

Autorkou původní myšlenky a zakladatelkou e-shopu Kouzlo esence je Alena Jindrová, která vystudovala přírodovědeckou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Prostě milovnice přírody do morku kostí :).

„Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím kouzelné síly přírody. Vše začalo moji kontaktní dermatitidou a atopickým ekzémem dcerky. Obojí vyžaduje nejen speciální péči o pokožku, ale v rámci hledání příčin onemocnění taky pečlivé zkoumání složení produktů. No a to se pak člověk nestačí divit!

Postupně jsme přešly na jednoduchou a šetrnou přírodní péči a odtud už není cesta zpět :). Od té doby se tímto tématem intenzivně zabývám, částečně také ve Francii, která je kolébkou novodobého využití esenciálních a rostlinných olejů. V roce 2016 jsem vybudovala e-shop Kouzlo esence, kde najdete pečlivě vybrané české i francouzské produkty, které sami s radostí a oblibou používáme.“