Publikováno

Kosmetický minimalismus na cestách

přírodní kosmetika na cesty

Vyrážíte na cesty, za odpočinkem, nebo naopak adrenalinem? Super! Máme pro vás pár typů, jak o sebe pečovat smysluplně i na cestách. Nemusíte toho táhnout moc, naopak, nejlepší je zvolit co nejjednodušší a nejefektivnější produkty, které respektují co nejvíce hodnoty smysluplné péče. Prostě kosmetický minimalismus na cestách! Dejte přednost kvalitě, lépe vám pak poslouží! Záleží samozřejmě taky na tom, kam jedete, ale takový ten základ by mohl být + – stejný všude. Pojďme tedy na to:

Základní výbava na cesty:

  • Rostlinný olej

Poslouží vám k hydrataci celého těla po koupání, nebo opalování. Může zastat i pleťový krém, nebo třeba kondicionér. S rostlinným olejem se můžete odlíčit. Některé z nich obsahují přirozený SPF faktor (třeba olej z mrkvových semínek, pšeničných klíčků, malinový, nebo kokosový). Rostlinný olej můžete také používat jako neutrální základ pro esenciální oleje.

  • Květová voda

Výborná na dočištění a tonizaci pleti. Použití květové vody, nebo také hydrolátu je ale multifunkční. Pleť osvěží, zklidní a regeneruje. Bude se vám hodit třeba na otoky, popáleniny, ekzémy, nebo jen tak pro potěšení mysli. V rozprašovači vás v horkých letních dnech skvěle osvěží. Květová voda z heřmánku může posloužit i jako antibakteriální ústní voda.

  • Opalovací krém

Pokud už si s sebou berete opalovací krém, dejte přednost těm přírodním s fyzikálními fitry bez nanočástic. Na trhu jich není mnoho, ale dá se už celkem v pohodě sehnat.


Související produtky:

[products ids=“3456, 3457, 3442, 3474″ columns=“4″ orderby=“date“]


  • Přírodní mýdlo vyrobené za studena

    Mýdlo vyrobené za studena má také multifunkční využití. Záleží na jeho složení a míře přetučnění (procento olejové složky, která zůstane v mýdle po procesu zmýdelnění), ale ve většině případech  může takové mýdlo v pohodě posloužit i jako šampón, nebo prací prostředek. Navíc je zcela biodegradabilní a tak ho můžete s klidem používat i v přírodě. Vybrat si můžete tady.

  • Esenciální olej

    5 typů na esenciální oleje, které se hodí na cesty:

Levandule pravá (Lavandula angustifolia ssp angustifolia) – spálení od sluníčka, drobné popáleniny, nespavost, nervozita.

Levandule spike (Lavandula spica) – štípance (komáři, vosy,…), žahnutí od medúzy.

Estragon (Artemisia dracunculus) – senná rýma, nevolnost, zvracení. kinetóza, bolestivá menstruace.

Tea tree (Melaleuca alternifolia) – proti bakteriálním a virovým infekcím, dezinfekce drobných poranění, mykóza.

Citronela Jáva (Cymbopogon winterianus) – odpuzuje komáry.

 

Přeji vám krásné letní dny plné pohody, relaxace a nezapomenutelných zážitků!

Kouzlo esence
Kouzlo esence

Upozornění:

Esenciální oleje nepoužívejte během těhotenství a kojení a u dětí do 3 let věku. Dodržujte doporučené dávkování.