Pranarôm

O firmě Pranarôm

Pranarôm International SA je laboratoř pro vědeckou a lékařskou aromaterapii, která byla založena v roce 1991 Dominiquem Baudouxem, který je mezinárodně uznávaným aroma-farmaceutem a autorem mnoha odborných publikací. Původně rodinný podnik se postupem času rozrůstal a nyní se výrobky této značky prodávají ve více než 13 000 lékárnách a specializovaných obchodech. Laboratoř Pranarôm se specializuje na chemotypově specifikované, 100% čisté a přírodní esenciální oleje. Název Pranarôm má dvojí význam: PRANA znamená „dech života“ (indická verze Chi) ARÔM pochází z „aromatické“ rostliny, ze kterých se získávají esenciální oleje. Dohromady je to tedy: "Dech života a celkově zdraví založené na esenciálních olejích získaných z aromatických rostlin".

Hodnoty:

Pranarôm je světovým lídrem vědecké aromaterapie díky kvalitě surovin. Všechny esenciální oleje Pranarôm jsou 100% čisté a přírodní. Pranarom je především synonymem pro odborný přístup. Každá šarže esenciálního oleje je botanicky a biochemicky definována a vědecky analyzována pomocí plynové chromatografie.
Kvalita
Dělají se fyzikální a chemické kontroly kvality. U každého esenciálního oleje jsou prováděny fyzikální testy, jako je například analýza indexu lomu, analýza optické rotace, měření hustoty, výpočet bodu vzplanutí, atd. Provádí se také chemická analýza: chromatografie a hmotnostní spektrometrie. Také vůně, barva a textura jsou posuzovány podle přísné normy. Přednost se dává certifikovaným Bio surovinám. Provádí se dvojitá analýza všech šarží esenciálních olejů: vlastní kontrola a kontrola externí laboratoří. Tyto analýzy jsou prováděny v souladu s evropskými, AFNOR a přísnými vnitřními normami. Suroviny nepocházejí z GM rostlin.
Závazek k udržitelnému rozvoji
Podpora místních zemědělců a investice do výsadby ohrožených druhů rostlin. Tato výsadba umožňuje přežití volně rostoucích ohrožených druhů rostlin a zároveň trvalý přísun esenciálních olejů s unikátními terapeutickými vlastnostmi. Podpora zodpovědného pěstování aromatických rostlin a tradiční destilace, která umožňuje extrahovat esenciální oleje nejvyšší kvality. Od roku 2009 provozuje Pranarôm svoji vlastní farmu na Madagaskaru (Aroma Be) jako součást rozsáhlého projektu pro místní rozvoj a zajišťuje tak stabilně pracovní místa pro více než stovku místních obyvatel a zároveň zajišťuje spolehlivé dodávky Bio esenciálních olejů. Na farmě se pěstuje Ylang Ylang, Ravintsara, Hřebíček a další rostliny pomocí postupů šetrných k životnímu prostředí.

Zobrazeno 26 výsledků

Zobrazeno 26 výsledků