Pranarôm

Pranarôm International SA je laboratoř pro vědeckou a lékařskou aromaterapii, která byla založena v roce 1991 Dominiquem Baudouxem, mezinárodně uznávaným aroma-farmaceutem a autorem mnoha odborných publikací. Původně rodinný podnik se postupem času rozrůstal a nyní se výrobky této značky prodávají ve více než 13 000 lékárnách a specializovaných obchodech. Laboratoř Pranarôm se specializuje na chemotypově specifikované, 100% čisté a přírodní esenciální oleje.

Každá šarže esenciálního oleje je botanicky a biochemicky definována. U každého esenciálního oleje jsou prováděny fyzikální testy, jako je například analýza indexu lomu, analýza optické rotace, měření hustoty, výpočet bodu vzplanutí, atd. Provádí se také chemická analýza: chromatografie a hmotnostní spektrometrie. Také vůně, barva a textura jsou posuzovány podle přísné normy. Provádí se dvojitá analýza všech šarží esenciálních olejů: vlastní kontrola a kontrola externí laboratoří. Tyto analýzy jsou prováděny v souladu s evropskými, AFNOR a přísnými vnitřními normami.

Přednost se dává certifikovaným Bio surovinám. Suroviny nepocházejí z GM rostlin.

Závazek k udržitelnému rozvoji

Podpora místních zemědělců a investice do výsadby ohrožených druhů rostlin. Tato výsadba umožňuje přežití volně rostoucích ohrožených druhů rostlin a zároveň trvalý přísun esenciálních olejů s unikátními terapeutickými vlastnostmi.

Podpora zodpovědného pěstování aromatických rostlin a tradiční destilace, která umožňuje extrahovat esenciální oleje nejvyšší kvality. Od roku 2009 provozuje Pranarôm svoji vlastní farmu na Madagaskaru (Aroma Be) jako součást rozsáhlého projektu pro místní rozvoj a zajišťuje tak stabilně pracovní místa pro více než stovku místních obyvatel a zároveň zajišťuje spolehlivé dodávky Bio esenciálních olejů. Na farmě se pěstuje Ylang Ylang, Ravintsara, Hřebíček a další rostliny pomocí postupů šetrných k životnímu prostředí.

Zobrazen 1. – 27. z 35 výsledků

Zobrazen 1. – 27. z 35 výsledků